Kronika objektu

Sousedské setkání a brigáda

11. 10. 2015
21

​Rok 2015 byl pro nás spíše rokem akcí ve stylu „na cihlu nesáhneme“, což platilo i pro sousedské setkání a následnou veřejnou brigádu, které jsme uspořádali v rámci projektu Muna pro Mikulovice, který podpořila Nadace O2 v programu SmartUp. V pátek 9. října jsme do kinosálu sezvali majitele staveb v Muně a další zájmové osoby, v sobotu jsme zorganizovali veřejnou brigádu v Muně.

Verbattle meets Europe

4. 10. 2015
8

​Mezinárodní výměnu zkušeností Verbattle meets Europe uspořádala Česká debatní společnost v rámci programu Erasmus+. Jednalo se o týdenní soustředění se zážitkovým programem doplněným přednáškami a zajímavými workshopy. Výměna se uskutečnila 26. 9. – 3. 10. 2015 v Mikulovicích u Jeseníka. Veškeré náklady na dopravu účastníků i celý pobyt byly plně hrazeny z grantu Evropské unie.

Verbattle meets Europe APV

14. 9. 2015
3

​Náš projekt Verbattle meets Europe byl naší první událostí, kdy jsme na Munu nepřijeli pracovat ani se podílet na aktivitách Městečka neziskovek, ale přivezli jsme sem účastníky akce, tzn. uspořádali jsme tu čistou akci pro mládež. A to hned z Estonska, Lotyšska, Rumunska a samozřejmě z Česka. Nebojte, nebydleli jsme ve vlastním objektu (a ještě dlouho nebudeme).

Rozmarné léto 2015

31. 7. 2015
2

Budu psát blogísek hned po akcích, budu psát blogísek hned po akcích, budu... I když jsem už nejednou blogísek dopisoval se značným odstupem, vždy se nám podařilo uspokojivě zrekonstruovat informace o události. U této akce jsme si ale jisti jen tím, kdo na Muně byl, jak dlouho přibližně, že jsme byli na prvním jednání Na Palubě kvůli Verbattle meets Europe a že cestou domů jsem prorazil pneumatiky na železničním přejezdu. A také z ní existuje nádherná fotogalerie východu slunce v Muně. Tak zase příště!

Dny Mikulovic 2015

30. 6. 2015
10

V roce 2015 jsme s Munou nepohli. Kroniku dopisuji zpětně, až když jsme se rozhodli doplnit do ní i všechny naše návštěvy, kdy jsme na objekt (téměř) nesáhli. Tudíž všechny naše návštěvy. Stejným případem byl i poslední červnový víkend 2015, kdy jsme už podruhé prezentovali činnost Městečka na Dnech Mikulovic.

Zpátky na střechu

12. 6. 2015
29

Střecha. Nekonečný příběh našeho objektu. Na přelomu května a června 2015, dva roky poté, co jsme sem zavítali poprvé, jsme se na Muně sešli s Jakubem a pustili se do dodělávek střechy. Bylo potřeba konečně zadělat otvor po strženém světlíku, spravit prkna rozlámaná stromem z loňské zimy a dotáhnout asfaltovou krytinu na jižní straně. Něco málo jsme ale zvládli i v interiéru.

Valná hromada a příprava na finále DL

4. 5. 2015
17

Hvězdný tým na škvářeKaždoroční valná hromada Městečka neziskovek. Prokecaná sobota, žádná práce. Řešení? Dovézt co nejvíc lidí, ať je zábava a za krátký čas se stihne co nejvíc práce, a navrch přibalit ještě ústecké debatéry. Když už nestihneme pořádně máknout, určitě stihneme nějaké tréninky v rámci přípravy na finále 20. ročníku Debatní ligy.

Ohlédnutí za rokem 2014 a poděkování

31. 12. 2014
22

Objekt 33 Muna MikuloviceUzavřeli jsme druhý kalendářní rok na Muně, a tak je třeba shrnout naše výkony. Nutno si přiznat, že naše aktivita maličko poklesla. Oproti roku 2013 jsme sice odpracovali více, ale ne úměrně tomu, že jednat o získání objektu jsme s Brontosaury začali až v červnu 2013. I tak ale považuji počet hodin přímo odpracovaných na Muně za úctyhodný. Bylo jich 530.

Zavírání objektu a první mrazíky roku 2014

24. 11. 2014
3

Zavírání objektu a první mrazíky roku 2014Náš objekt ještě není ve stavu, kdy by se tu dalo existovat i v zimě. Rozhodně ne komfortně. A tak je naopak potřeba se sem před každou zimou vypravit a odvézt vše, co by zimu nemuselo přečkat bez úhony. Letos jsme měli štěstí prohlížet si na Muně nádheru, kterou vykreslily první mrazíky.

Muňácký potlach 2014

22. 9. 2014
7

Muňácký potlach 2014Na valné hromadě Městečka neziskových organizací jsme se dohodli, že by bylo hezké setkat se víc než jen jednou do roka. Z této dohody nakonec vyplynul táborák 20. září 2014. Táborák, který znamenal začátek mého zklamání z toho, že ne všichni vnímáme MNO stejně. O tom ale až v článku.

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.