Vánoční besídka

22. 12. 2013
4

Pokud nevěříte, že by na Muně mohla vznikat jakási forma závislosti, pak nepřeskakujte následující řádky: 14. října jsme se loučili s tím, že se příště vrátíme na jaře. Nakonec nám absence na Muně nevydržela ani dva měsíce, když dorazil email od Sovy, který nás zval na vánoční posezení k Foglarovcům. To by bylo, nejet se socializovat a trošku zase máknout!

Byl to krásný vánoční pobyt. Kamínka ve skautské ubytovně hučela, punč voněl, svíčky mihotavě blikaly. V sobotu jsme vyrazili k Foglarovcům. Účast bohužel nebyla slavná, ale konečně jsme poznali alespoň turisty z objektu 113. Vyměnili jsme si něco málo zkušeností, ochutnali cukroví, zahráli si deskové hry a udělali jsme si prohlídky objektů.

Později odpoledne jsem vyrazil udělat nějaké drobnosti na objektu a především si jej pořádně zaměřit, abychom mohli plánovat práce v interiéru. Bohužel jsem podcenil tmu, která uvnitř je, stejně jako dostatečné dobití akumulátoru v baterce, a tak se mi podařilo zaměřit jen jednu, naštěstí tu důležitější, polovinu. Těsně před setměním jsem objekt naposledy před zimou obešel, kde to šlo, zavřel okna a okenice a na zbytek zimy se krátkým zastavením před nasednutím do auta rozloučil. Znovu...

Dnes už vím, že se na Munu zase podívám nejspíš ještě v zimě, určitě pak hned první jarní víkend. Mezi tím vím, že zvládnu dokončit tento web, naplánovat práce a akce na příští rok, zajistit nákup materiálu a tak dále. Ohlédnu-li se za rokem 2013, musím říci, že sám nerozumím tomu, proč a jak mi tohle hrozné a přesto krásné místo přirostlo k srdci.


Karta akce

Název

Vánoční besídka

Termín

od 20. 12. 2013
do 22. 12. 2013

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

4 osobohodin

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.