Think Big mýma čtyřma očima

27. 2. 2014
21

S Jankou a Simčou jsme absolvovaly vzdělávací kurz Think Big. Proběhl o víkendu 21.–23. 2. 2014 v Doksech u České Lípy. Janka a já jsme na takový kurz jely poprvé. Vůbec jsme neměly představu, jak to bude vypadat. Co jsme tam nakonec zažily a jak jsme bojovaly, se dočtete v následujících řádcích.

Z Prahy nás autobus dovezl přímo do malebného areálu Poslův mlýn, kde jsme rovnýma nohama spadly do nabitého a vyčerpávajícího programu. Ani jsme se nestačily pořádně rozkoukat a už jsme byly lapeny ve spárech lektorů z Prázdninové školy Lipnice. Zejména ti se velmi pečlivě postarali, abychom byly patřičně unavené.

Stručně se dá celý program rozdělit na dva typy aktivit: hromadné (všichni účastníci kurzu nahromadění v místnosti – přebytek hluku, absence kyslíku) a aktivity barevných skupin (všichni účastníci byli rozděleni do sedmi barevných skupin, v každé skupině nás bylo přibližně šestnáct – nejdřív zima, potom vedro, v místnostech bylo zakázáno mít otevřené pití). S naším projektem Volnočasová klubovna MUNA 33 II. jsme vyfasovaly ďábelskou červenou barvu.

Se členy červené skupiny jsme pak například honili žábu, skákali přes psy, učili se jak správně nakrmit a zabít kreativitu, jak vyvenčit sebedůvěru, jak se hodinu připravovat na hraní divadla, nic nepřipravit a nakonec improvizovat a spoustu dalších užitečných věcí.

Do činností, na nichž se podíleli všichni účastníci dohromady, patřil například Veletrh. To byl takový obrovský mumraj, kde nebylo slyšet vlastního slova a měli jsme prezentovat a nechat si prezentovat projekty; Mluvení ve tmě – představení sedmi divadel, čemuž předcházela hodinová příprava v barevných skupinách (v sále i na pódiu byla opravdu tma); Inspirativní setkání – zde jsme poznali loňský úspěšný projekt Hostina pro tisíc (na Václaváku) nebo uznávané inspirativní osoby jako ředitele marketingu pro domácnosti společnosti Telefónica Davida Duroně či velmi povídavou ředitelku Nadace Charty 77 a Konta Bariéry Boženu Jirků.

V programu jsme měli ještě zařazené jídlo, kterého jsme se samozřejmě také účastnily. Na první večeři jsme podle zvyků kurzu měly pozvat svého mentora. Náš tým dostal rovnou dva: Tomáše a (stínového mentora) Martina. Ovšem kromě této nepatrné události aktivita „jídlo“ v podání Poslova mlýna nestojí ani za písmenka.

Do krátkého zhodnocení kurzu jsem v neděli ráno načmárala propiskou: „Bylo toho moc, ale stálo to za to.“ Aktivit, které jsem nezmínila, totiž byla ještě celá řada. Z Doks jsem minimálně já odjížděla značně unavená. Osobně si myslím, že jestli sama nejsem moc „big“, tak po tomhle kurzu jsem alespoň Think Big.


Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2018
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.