Valné hromadění a málo práce

27. 3. 2014
11

Původně jsme plánovali větší brigádu, ale nakonec jsme se sešli jen v malém počtu a nic významného nestihli. Zato jsme se ale mohli dosti valně hromadit, prohlédli jsme si část nové naučné stezky a zjistili, že nějakým omylem barva na vrata není ČDS bordó, ale čokoládová hnědá. První jarní víkend na Muně se nakonec ukázal jako jeden z těch, na které nebudeme vzpomínat s bolestí v zádech.

Až nečekaně teplý první jarní víkend měl původně být velkou brigádou. Nějak se ale nezadařilo a na Muně jsme se nakonec objevili jenom ve čtyřech. Vlasta a Klára navíc strávili celou sobotu na valné hromadě Městečka neziskových organizací na Muně.

V pátek jsme obhlédli a odzimovali objekt. Nutno říct, že otevření oken během pár hodin krásně vysušilo vnitřní vzduch a zvýšilo teplotu o několik nezanedbatelných stupňů. Dalším programem byl nekonečný příběh jménem okapy. Když Vlasta něco dělá, dělá to pořádně. A když nazná, že dvoumetrové žlaby prostě nejsou kompatibilní se třímetrovými, kus už hotového okapu rozebere, vrátí se tak několik měsíců zpátky, ale opravený výsledek stojí za to. Na dokončení si však naše hospodaření dešťovkou ještě počká.

Sobotní valnou hromadu hostilo SPJF přímo ve svém objektu. Probrali jsme nakládání s odpady, vodní hospodářství, elektrifikaci areálu, naplánovali některé společné akce, pohovořili o našich plánech a podobně. Samozřejmě jsme poznali lidi z organizací, s nimiž jsme dosud neměli příležitost se na Muně setkat. A konečně jsme vyfasovali předsednictví Městečka – snad pro rok 2017. Jana s Pájou zatím postupně odváželi lakrosákům do objektu 108 dlužné dřevo ze stromu, který v únoru nadělal pár nových děr do střechy našeho objektu.

Ani neděle nepřinesla nijak těžkou dřinu, krumpáč tentokrát odpočíval. Pája s Klárkou dobrousili první křídlo renovovaných prostředních vrat a jali se jej natřít. Původně se na vratech měla vyjímat tmavočervená barva podobná barvě užívané v logu ČDS, ale Vlasta asi v regálu sáhl po špatné plechovce. Místo krásné červené tak máme na vratech ne tak krásnou čokoládovou hnědou. Aspoň to působí přírodněji.

Zatímco ostatní natírali, Vlasta přikryl igelitem tvárnice a především obešel celý objekt a udělal podrobnou inventuru všeho, co se tu válí. Už to bylo potřeba. Před odjezdem jsme se ještě dohodli, že příště se na Muně sejdeme na Velikonoce. Vlasta si před dlouhou cestou zpět do Ústí ještě neodpustil pomalé kolečko po areálu, díky němuž si mohl odškrtnout další soumrak, při němž nechával lesy Muny za svými zády.


Karta akce

Název

Valné hromadění 2014

Termín

od 21. 3. 2014
do 23. 3. 2014

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

47 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2018
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.