Velká a chladná noc

30. 4. 2014
14

Velikonoce byly pro dubnovou brigádu jasná volba: Prodloužený víkend, příznivá předpověď počasí a velký zájem pracantů. Vzpomněli jsme si naneštěstí pozdě, a tak jsme příjemnou skautskou ubytovnu museli vyměnit za méně příjemné chladné noci u lakrosáků v objektu 108.

Původně jsme měli vyrazit už v úterý před Velikonoci, ale vlezla nám do toho jednak práce a jednak prudké ochlazení. Nakonec jsme se do Mikulovic vydali až ve čtvrtek večer a záhy jsme zjistili, že kamna v objektu 108 kouří tak moc, že radši budeme spát v zimě. Spolu s chladnými večery bylo zřejmě právě toto rozhodnutí příčinou nachlazení, kterým si většina z nás po Velikonocích prošla. Účast přitom byla víc než slušná. Sešlo se nás sedm, Jana přivezla dokonce nováčka, svého druhého brášku Vítka.

Program byl jasný: Konečně objekt uvést do stavu, v němž budeme moci alespoň na západní straně stavět příčky. K tomu bylo potřeba pustit se především do vysprávky střechy poškozené pádem stromu, úklidu uvnitř objektu a důkladnému větrání, aby do střechy nezatékalo a provlhlá podlaha vyschla. Také jsme pokračovali s renovací vrat.

Přestože jsme si přivezli víno a další dobrůtky, vybavili se Bangem a kytara zůstala doma jen proto, že se nevešla do auta, společenského života jsme si moc neužili. Jeden z večerů jsme navštívili táborák šumperských malých turistů v čísle 113, jeden večer jsme si opekli buřtíky na vlastním. Jinak jsme ráno vstali, vrhli se do práce a večer padli únavou. Turisté nám také věnovali náš první nábytek – skříň a pár židlí, tudíž v drobných věcech už nebude nepořádek a sedět už nebudeme muset na haldě štěrku.


Karta akce

Název

Velká a chladná noc

Termín

od 17. 4. 2014
do 21. 4. 2014

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

222 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.