Dny Mikulovic 2014

30. 6. 2014
12

ČDS na Dnech Mikulovic 2014Krátká zima nás pustila na Munu už v únoru, díky čemuž se nám trochu nečekaně až na jaře tohoto roku podařilo dát si zatím nejdelší pauzu. Na Munu jsme se po dvouměsíční pauze vrátili poslední červnový víkend u příležitosti Dnů Mikulovic. Samozřejmě zase ne pracovat, ale prezentovat činnost Městečka neziskovek obyvatelům Mikulovic.

Vyrazili jsme přes Olomouc, kde jsme potřebovali vyzvedout expoziční stany a další materiály a techniku ČDS. Dorazili jsme večer a přivezli hned dvojici nováčků. Pepa Šulc se vykašlal na vysvědčení a vyrazil s námi, po vlastní ose pak dorazil Martin Caletka. Pochopitelně jsme kromě vyložení neskutečného množství krámů z auta nic neudělali.

V sobotu se vstávalo brzo, vyžadovala to domluva s obcí. Po krátké hře na inženýry a kverulanty a za vydatné pomoci sousedícího pouťového prodavače všelijaké veteše se nám podařilo vztyčit stánek a zařídit jej výstavními panely a technikou. Foglarovci Sova a Drobek přivezli svou Karavanu snů a dlouhý den zpestřený jesenickým pivem a kulturou z hlavního pódia mohl začít. Jeho nejsvětlejšími body byla nečetná, avšak o to milejší setkání s místními – pamětníky posádky v Muně, případně současnými návštěvníky „našeho“ lesa, od kterých jsme se dozvěděli spoustu informací.

Krátce po druhé odpolední se přihnal liják, který nám během několika minut docela zničil expozici. Jak rychle déšť přišel, tak zase odešel, ale my už jen počkali na usušení stanu. Kolem 16. hodiny jsme vše sbalili a vrátili se do posádky. V neděli proběhla jen krátká kontrola objektu, po níž jsme se vydali domů.


Karta akce

Název

Dny Mikulovic 2014

Termín

od 27. 6. 2014
do 29. 6. 2014

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

1 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.