Ospalé léto aneb první zdění ve dvojce

20. 7. 2014
5

První zděníO (skoro)týdenní červencové brigádě toho není příliš ke psaní. Na Muně jsme strávili šest dní v podstatě jen přípravnými pracemi pro vybudování stěn naší první dokončované místnosti - budoucího pokoje číslo 2. Bylo potřeba vyspravit podlahu a vše ostatní důležité připravit na první zdění.

Jako první jsme se vrhli na opravu podlahy. Bylo potřeba důkladně zamést, zalepit díry v betonu a nechat je vytvrdnout. Mezitím jsme se soustředili na nejzápadnější sloup: obrousit, natřít základovkou... a zjistit, že jedna plechovka nestačí. V tuto chvíli jsme si navíc mysleli, že jako první budeme zdít kuchyň a příliš pozdě jsme si uvědomili, že nejzápadnější sloup nebude ve stěně pokoje číslo 2, na který jsme se přesunuli. Ještě nás tak čeká tatáž (člověkoden) práce na druhém sloupu od západu.

Pod budoucí příčky jsme po vytvrdnutí betonu v podlaze položili dvě vrstvy asfaltového pásu jako hydroizolaci. Nakonec jsme vzali do ruky vrtací kladivo a dali se do otloukání omítky v místech, kde budou nové příčky napojeny na obvodové stěny objektu. Založili jsme také kousíček první řady tvárnic, ale později doma jsme podle fotografií výrobce zjistili, že patří výliskem dolů, tedy opačně než Lego. Naštěstí oddělit je od podkladové malty není takový problém.


Karta akce

Název

První zdění ve dvojce

Termín

od 14. 7. 2014
do 19. 7. 2014

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

63 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.