Muňácký potlach 2014

22. 9. 2014
7

Muňácký potlach 2014Na valné hromadě Městečka neziskových organizací jsme se dohodli, že by bylo hezké setkat se víc než jen jednou do roka. Z této dohody nakonec vyplynul táborák 20. září 2014. Táborák, který znamenal začátek mého zklamání z toho, že ne všichni vnímáme MNO stejně. O tom ale až v článku.

Akce Městečka neziskových organizací na Muně mívají jednu nepěknou společnou vlastnost: Berou spousty času na práci na objektu. V případě podzimního táboráku to sice nebyla taková hrůza... Co říkám, bylo to vlastně vysvobození. Další tvárnice bych ten den už stejně přestěhovat a zarovnat do zdi dvojky a malého skladu nezvládl :-)

Kromě stavby zdi jsme ještě s Jirkou Ščudlíkem z opavských Royal Rangers (soused z objektu 34) podnikli výlet dodávkou do Castoramy v Nyse, odkud jsme si dovezli okno a interiérové dveře do dvojky. Jirko, díky!

Na milou návštěvu k nám během sobotního odpoledne dorazili Táborníci z objektu 113, kteří chtěli na vlastní oči vidět, jak se pracuje s našimi lego–tvárnicemi a kteří se nechali vyhecovat k umístění několika nezanedbatelných kousků. Taktéž díky!

Za neustálé hrozby deště a chvilkových přeháněk jsme se v sobotu večer přesunuli k Táborníkům k ohništi. Bohužel podzimní potlach byl sice oficiální akcí, ale nijak svým složením nevybočil z toho, co se na Muně odehrává často. Kromě nás a Táborníků se totiž účastnili jen Foglarovci, Rangers a Lakrosáci, tudíž sestava, která se na Muně potkává několikrát do roka. Taková neúčast mě trochu zklamala. V součtu s malým zájmem o Dny Mikulovic, dalšími drobnými náznaky a obecně malou vůlí ostatních organizací podílet se na nějaké společné činnosti v rámci MNO jsem prošel určitou deziluzí o MNO. Nevím, jestli ostatní jen nemají zájem, nebo jsem Tomovu původní myšlenku nepochopil správně já, nicméně mrzí mě už to, že nevyužíváme obrovský marketingový a grantový potenciál, který jako funkční a obecně prospěšná síť neziskovek MNO bez pochyby má. Hádám, že na příštím NGO marketu se o tom opět přesvědčím.

Oheň jako takový byl ovšem bezva. Jedlo se, zpívalo, pilo, Táborníci byli dobrými hostiteli. I když se v tomto složení potkáváme často, klidně si podobnou akci v příštím roce zopakujme!


Karta akce

Název

Muňácký potlach 2014

Termín

od 19. 9. 2014
do 21. 9. 2014

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

24 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.