Zpátky na střechu

12. 6. 2015
29

Střecha. Nekonečný příběh našeho objektu. Na přelomu května a června 2015, dva roky poté, co jsme sem zavítali poprvé, jsme se na Muně sešli s Jakubem a pustili se do dodělávek střechy. Bylo potřeba konečně zadělat otvor po strženém světlíku, spravit prkna rozlámaná stromem z loňské zimy a dotáhnout asfaltovou krytinu na jižní straně. Něco málo jsme ale zvládli i v interiéru.

Práce na Muně se vlečou. Zároveň ale každý výlet sem znamená nemalé výdaje, a tak jsem se již při bilancování roku 2014 rozhodl, že omezím počet svých návštěv. Přinejmenších těch, kdy bych měl veškeré práce zvládat sám. Tentokrát se naštěstí Jakub nechal vyhecovat dva dny po svém návratu ze Skotska. Střecha už se vleče dva roky a (i když závady samozřejmě i přibývají) letos ji prostě musíme dotáhnout do úplného konce.

Ve čtvrtek 28. května jsem vyrazil přes Olomouc do Mikulovic. V Olomouci jsem vyložil materiál ČDS, který se mi během uplynulých měsíců nastřádal doma, a naopak naložil jsem Jakuba. V pátek jsme si nakoupili, krátce jsme obhlédli objekt a hurá k Brontům pro křovinořez! Předzahrádka před objektem bude už brzy naše, proto si zasloužila pořádné sečení. Stroj nám způsobil spoustu intimních chvilek, protože neudržel volnoběh. Jakub mi ho tak musel startovat připnutý a připravený v pracovní poloze, abych mohl okamžitě stisknout plyn a pracovat. Než jsem posekal trávu, obrousil Jakub druhý sloup od západu, který bude ve stěně malého skladu. Pak už jsme se vrhli na střechu.

Na sobotu jsme si smluvili návštěvu studnaře pana Rosendorfského. Přivezl s sebou kolegu proutkaře, který v jednom místě před objektem „vyčenichal“ kvalitní zvodí v hloubkách cca 25, 32 a 45 metrů. Plácli jsme si a na podzim budeme vrtat, tak jsem zvědav. Odpoledne se zkazilo počasí, a tak jsme se vrhli zakládat zbytek stěny malého skladu. Vyšla docela křivá. Tak křivá, že dodnes zvažuji, jestli ji nezaložím znovu. Poučení na příště: Na pravoúhlost a pravidelnost legotvárnic NESPOLÉHAT!

Neděli jsme celou strávili na střeše. Hrozná práce, ale nutná. Poprvé po dvou letech nemáme na střeše ani jednu plachtu kryjící místa, kudy by zatékalo. V pondělí dopoledne jsme už jen dokončili kousek střechy, zamazali vrchní okraj pásu u hřebenu a poklidili v objektu.


Karta akce

Název

Zpátky na střechu

Termín

od 28. 5. 2015
do 1. 6. 2015

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

71 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.