Verbattle meets Europe APV

14. 9. 2015
3

Náš projekt Verbattle meets Europe byl naší první událostí, kdy jsme na Munu nepřijeli pracovat ani se podílet na aktivitách Městečka neziskovek, ale přivezli jsme sem účastníky akce, tzn. uspořádali jsme tu čistou akci pro mládež. A to hned z Estonska, Lotyšska, Rumunska a samozřejmě z Česka. Nebojte, nebydleli jsme ve vlastním objektu (a ještě dlouho nebudeme).

Verbattle meets Europe byla první námi organizovaná mezinárodní výměna mládeže v rámci programu Erasmus+. To si tak pozvete mládež a vedoucí z ciziny, společně s mládežníky z Česka je vzděláváte a vyměňujete si zkušenosti a Evropská unie je tak štědrá, že to celé zaplatí. My si dali za cíl představit cizincům debatní formát Verbattle, který jsme licencovali z Indie a v němž aktuálně jsme jedinou partnerskou organizací v Evropě (proto Verbattle meets Europe). Jako nosné téma výměny jsme si určili aktuální otázku uprchlictví, k čemuž se Muna přímo nabízí! Samotné výměně však předcházela akce, která se skrývá pod tajemnou zkratkou APV, Advanced Planning Visit, neboli předchozí plánovací návštěva.

To nám přijeli po jednom vedoucím z každé partnerské země za účelem poznat místo a domluvit organizační detaily celé akce. Za ČDS jsem se APV účastnil já, tudíž jsem měl příležitost provést naše hosty po Muně, ukázat jim obec, místo ubytování (Penzion Na Palubě) i širší okolí Mikulovic (Jeseník a Šerák). Nutno říci, že je svým způsobem příjemné být na Muně a přitom mít proplacené náklady a ještě bydlet v komfortním penzionu se špičkovou restaurací. Ale proto přeci Munu neděláme!


Karta akce

Název

Verbattle meets Europe APV

Termín

od 11. 9. 2015
do 13. 9. 2015

Organizátor

Vlastimil Waic
Česká debatní společnost

Odpracováno

0 osobohodin

Fotky

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.