Valná hromada a příprava na finále DL

4. 5. 2015
17

Hvězdný tým na škvářeKaždoroční valná hromada Městečka neziskovek. Prokecaná sobota, žádná práce. Řešení? Dovézt co nejvíc lidí, ať je zábava a za krátký čas se stihne co nejvíc práce, a navrch přibalit ještě ústecké debatéry. Když už nestihneme pořádně máknout, určitě stihneme nějaké tréninky v rámci přípravy na finále 20. ročníku Debatní ligy.

Velká a chladná noc

30. 4. 2014
14

Velikonoce byly pro dubnovou brigádu jasná volba: Prodloužený víkend, příznivá předpověď počasí a velký zájem pracantů. Vzpomněli jsme si naneštěstí pozdě, a tak jsme příjemnou skautskou ubytovnu museli vyměnit za méně příjemné chladné noci u lakrosáků v objektu 108.

Valné hromadění a málo práce

27. 3. 2014
11

Původně jsme plánovali větší brigádu, ale nakonec jsme se sešli jen v malém počtu a nic významného nestihli. Zato jsme se ale mohli dosti valně hromadit, prohlédli jsme si část nové naučné stezky a zjistili, že nějakým omylem barva na vrata není ČDS bordó, ale čokoládová hnědá. První jarní víkend na Muně se nakonec ukázal jako jeden z těch, na které nebudeme vzpomínat s bolestí v zádech.

Druhý rok, druhý tým, druhý Think Big

15. 1. 2014
13

Druhý rok České debatní společnosti na Muně jsme začali výbornou zprávou: Hodnotící komise Nadace Telefónica a Nadace rozvoje občanské společnosti schválila v rámci šesté výzvy O2 Think Big i druhý projekt na rekonstrukci našeho zázemí v objektu 33. Zbrusu nový projektový tým získá dalších 70 000 korun a výrazně nás tak přiblíží k naplnění snu slavit letošní Silvestr na Muně ve svém.

Ohlédnutí za rokem 2013 a poděkování

31. 12. 2013
10

Nebojte, nebudu vypisovat dlouhý seznam toho, co jsme všechno udělali, a ještě delší toho, co jsme všechno nechali až na další léta. Bilancovat se ale bude. Kdo, jak dlouho a za kolik. Statistika naší práce a výdajů na náš kousek Muny ukazuje, že by se nám hodil zaměstnanec na půl úvazku jen na administrativu, nákupy a plánování.

2×72 hodin a přesto tak málo času

17. 10. 2013
13

Víkend. Početně slušně obsazená akce. Velké plány a velké zklamání. Asi tak by se dala charakterizovat brigáda 11.-14. října 2013, kterou jsme věnovali akci 72 hodin - Ruku na to. Jestli jsem se někdy v poslední době přesvědčil o platnosti známé pravdy, že jakýkoli časový odhad je třeba vynásobit třemi, bylo to právě o tomto víkendu.

Bez přátel nejsou prázdniny, den první

29. 7. 2013
15

„Ne, nevěřím ti, že sem dokážeš přivést lidi, co tu budou pracovat,“ pronesl mezi řečí Kuba, když jsme na Muně byli poprvé. To byla voda na můj mlýn, říkat mi, že něco nesvedu. Až jsem se po nějaké době vyléčila z prvotního šoku z Muny, bylo na čase přiložit ruku k dílu. Léto bylo v plném proudu a já se odhodlala vzít na tohle příšerné místo své nejlepší kamarády, tanečníky. Nezbylo mi než doufat, že zůstaneme nadále přáteli, až to tam uvidí!

První početná brigáda aneb vítáme Lucky While

28. 7. 2013
5

Česká debatní společnost sice působí v celé ČR, dokáže na své akce dostat desítky dobrovolníků, ale členů má jen hrstku – a mezi nimi napočítáte ty opravdu zapálené na prstech. Už po měsíci jsme zjistili, že práce na objektu kvůli tomu pokračují pomaleji, než bychom chtěli. Proto jsme vymysleli obchod pro jiné neziskovky: Výměnou za pomoc se domluvíme na budoucím bezplatném využívání objektu. První se k nám přidali Lucky While.

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.