Sousedské setkání a brigáda

11. 10. 2015
21

​Rok 2015 byl pro nás spíše rokem akcí ve stylu „na cihlu nesáhneme“, což platilo i pro sousedské setkání a následnou veřejnou brigádu, které jsme uspořádali v rámci projektu Muna pro Mikulovice, který podpořila Nadace O2 v programu SmartUp. V pátek 9. října jsme do kinosálu sezvali majitele staveb v Muně a další zájmové osoby, v sobotu jsme zorganizovali veřejnou brigádu v Muně.

Verbattle meets Europe

4. 10. 2015
8

​Mezinárodní výměnu zkušeností Verbattle meets Europe uspořádala Česká debatní společnost v rámci programu Erasmus+. Jednalo se o týdenní soustředění se zážitkovým programem doplněným přednáškami a zajímavými workshopy. Výměna se uskutečnila 26. 9. – 3. 10. 2015 v Mikulovicích u Jeseníka. Veškeré náklady na dopravu účastníků i celý pobyt byly plně hrazeny z grantu Evropské unie.

Verbattle meets Europe APV

14. 9. 2015
3

​Náš projekt Verbattle meets Europe byl naší první událostí, kdy jsme na Munu nepřijeli pracovat ani se podílet na aktivitách Městečka neziskovek, ale přivezli jsme sem účastníky akce, tzn. uspořádali jsme tu čistou akci pro mládež. A to hned z Estonska, Lotyšska, Rumunska a samozřejmě z Česka. Nebojte, nebydleli jsme ve vlastním objektu (a ještě dlouho nebudeme).

Rozmarné léto 2015

31. 7. 2015
2

Budu psát blogísek hned po akcích, budu psát blogísek hned po akcích, budu... I když jsem už nejednou blogísek dopisoval se značným odstupem, vždy se nám podařilo uspokojivě zrekonstruovat informace o události. U této akce jsme si ale jisti jen tím, kdo na Muně byl, jak dlouho přibližně, že jsme byli na prvním jednání Na Palubě kvůli Verbattle meets Europe a že cestou domů jsem prorazil pneumatiky na železničním přejezdu. A také z ní existuje nádherná fotogalerie východu slunce v Muně. Tak zase příště!

Dny Mikulovic 2015

30. 6. 2015
10

V roce 2015 jsme s Munou nepohli. Kroniku dopisuji zpětně, až když jsme se rozhodli doplnit do ní i všechny naše návštěvy, kdy jsme na objekt (téměř) nesáhli. Tudíž všechny naše návštěvy. Stejným případem byl i poslední červnový víkend 2015, kdy jsme už podruhé prezentovali činnost Městečka na Dnech Mikulovic.

Valná hromada a příprava na finále DL

4. 5. 2015
17

Hvězdný tým na škvářeKaždoroční valná hromada Městečka neziskovek. Prokecaná sobota, žádná práce. Řešení? Dovézt co nejvíc lidí, ať je zábava a za krátký čas se stihne co nejvíc práce, a navrch přibalit ještě ústecké debatéry. Když už nestihneme pořádně máknout, určitě stihneme nějaké tréninky v rámci přípravy na finále 20. ročníku Debatní ligy.

Muňácký potlach 2014

22. 9. 2014
7

Muňácký potlach 2014Na valné hromadě Městečka neziskových organizací jsme se dohodli, že by bylo hezké setkat se víc než jen jednou do roka. Z této dohody nakonec vyplynul táborák 20. září 2014. Táborák, který znamenal začátek mého zklamání z toho, že ne všichni vnímáme MNO stejně. O tom ale až v článku.

Dny Mikulovic 2014

30. 6. 2014
12

ČDS na Dnech Mikulovic 2014Krátká zima nás pustila na Munu už v únoru, díky čemuž se nám trochu nečekaně až na jaře tohoto roku podařilo dát si zatím nejdelší pauzu. Na Munu jsme se po dvouměsíční pauze vrátili poslední červnový víkend u příležitosti Dnů Mikulovic. Samozřejmě zase ne pracovat, ale prezentovat činnost Městečka neziskovek obyvatelům Mikulovic.

Valné hromadění a málo práce

27. 3. 2014
11

Původně jsme plánovali větší brigádu, ale nakonec jsme se sešli jen v malém počtu a nic významného nestihli. Zato jsme se ale mohli dosti valně hromadit, prohlédli jsme si část nové naučné stezky a zjistili, že nějakým omylem barva na vrata není ČDS bordó, ale čokoládová hnědá. První jarní víkend na Muně se nakonec ukázal jako jeden z těch, na které nebudeme vzpomínat s bolestí v zádech.

HoE ORGCOM: LabourCamp 2014

6. 2. 2014
21

Týden strávený dobrovolnickou prací na Heart of Europe bývá náročný duševně, bývá tlakem na psychické zdraví, náporem na termoregulaci a nenabízí příliš příležitostí hodit na chvíli starosti za hlavu a relaxovat. Vyměňte duševní námahu za uvolnění v přírodě, kulturní program a přiložte ruku k dílu na vznikající základně ČDS v Jeseníkách! Vypadněme z rozpáleného města do míst, která si zamilujete. Jiná ORGCOM afterparty nebude :-)

Časová osa historie objektu 33 v Muně Mikulovice zobrazuje 6 událostí
Česká debatní společnost, z. s. 2013–2019
Web vytvořila a provozuje agentura Deleo, Severokov s.r.o.
Podpořeno z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Uses XMod Pro: A DNN module which allows you to create your own dynamic forms, lists and customized DNN solutions.